Rewolucjonizuje zasięg

zachowując cele

Zalety jazdy elektrycznej bez ograniczeń - Audi A3 Sportback e-tron jest pierwszym samochodem kompaktowym klasy Premium z seryjnym napędem hybrydowym plug-in. Połączenie najnowocześniejszej technologii TFSI® i silnika elektrycznego gwarantuje wysoką efektywność zużycia energii na poziomie 1,5 l/100 km przy średniej emisji CO2 rzędu 35 g/km. I to przy zasięgu 940 kilometrów (w trybie jazdy czysto elektrycznej maksymalny zasięg wynosi 50 km).

W 7,6 sekundy do 100 km/h
Audi A3 Sportback e-tron to rasowe Audi generujące moc systemową 150 kW (204 KM) i systemowy moment obrotowy 350 Nm. Samochód przyspiesza do 100 km/h w czasie 7,6 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 222 km/h. Według normy ECE w odniesieniu do pojazdów hybrydowych plug-in 5-drzwiowe A3 e-tron zużywa jedynie 1,5 litra paliwa, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 35 g/km.
Ekonomiczny silnik elektryczny
Rolę silnika spalinowego pełni zmodyfikowana jednostka 1.4 TFSI o mocy 110 kW (150 KM). Silnik TFSI jest połączony za pomocą sprzęgła z silnikiem elektrycznym, który dostarcza 75 kW mocy. Elektryczna jednostka napędowa jest zintegrowana z nową 6-stopniową skrzynią automatyczną S tronic, przenoszącą napęd na koła przedniej osi. Oba układy napędowe wzajemnie się uzupełniają - silnik elektryczny tuż po starcie rozwija maksymalny moment obrotowy na poziomie 2000 obr./min., silnik TFSI osiąga w zakresie 1750 - 4000 obr./min. maksymalną siłę ciągu.
Dynamiczne przyspieszenie
Audi A3 Sportback e-tron może poruszać się napędzany silnikiem spalinowym, wyłącznie napędem elektrycznym lub napędem hybrydowym. Dynamiczne przyspieszenie gwarantuje już sam napęd elektryczny, co eliminuje konieczność załączenia silnika spalinowego. Na życzenie kierowcy funkcję napędu mogą aktywnie przejąć oba układy napędowe (funkcja boost). Po zdjęciu przez kierowcę nogi z pedału przyspieszenia silniki chwilowo się dezaktywują. W ten sposób wyeliminowany zostaje moment hamujący silnika i wzrasta wydajność.

Wartości zużycia paliwa i emisji CO2:
średnie zużycie paliwa Audi A3 Sportback e-tron w l/100 km: 1,5; średnia emisja CO2 w g/km: 35; klasa efektywności energetycznej A+. Informacje o terminie wprowadzenia na rynek dostępne u Partnerów Audi.

Dalsze informacje o oficjalnych wartościach zużycia paliwa i emisji CO2 w nowych samochodach znajdują się w "Przewodniku po wartościach zużycia paliwa, zużycia energii i emisji CO2 w nowych samochodach osobowych", dostępnym bezpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży.